М'ясорубка, як вона є
Побутує думка, що сучасна людина не може прожити без так званої, побутової техніки для кухні, в особі холодильників, кухонних комбайнів, тестомесників, міксерів і, звісно ж, м'ясорубки.
М'ясорубка з'явилася досить давно, ще в 19 столітті, у такий спосіб вистеживши традиційний, часто використовуваний для приготування фаршу ніж-секач. Поступово вона почала займати почесне місце на кухні, і вже на початку 40х років стала просто незамінною для господинь.
Умовно, м'ясорубки можна розділити на два типи — ручні та електро. Попри те, що вони виконують одну єдину функцію, відмінності між ними колосальні. Ручний тип — потребує застосунку великих зусиль. Тоді як електрична м'ясорубка перетворить роботу з м'ясом на безропотове задоволення. Вибираючи собі м'ясорубку, пам'ятайте, що вам необхідно звернути увагу на її потужність, тип і, звісно ж, якість приладу.
Які типи існують?
М'ясорубки поділяють на побутові, для домашнього повсякденного використання й промислові. Вони мають досить великий модельний ряд, різний функціонал і технічні дані. Домашні м'ясорубки набагато компактніші та простіші у використанні.
Професійні (промислові) мають велику потужність. Вони готові працювати упродовж тривалого часу без зупинок.
Що потрібно знати під час вибору побутової м'ясорубки?
Насамперед, потужність. Уточніть у продавця, який час м'ясорубка може працювати без перерви. Перевірте, чи відповідає обрана вами модель усім стандартам безпеки, зверніть увагу на якість приладу та його комплектуючих. Також важливо уточнити, який об'єм ємностей для продуктів перероблення. Вибирайте модель із блокуванням мотора під час перевантаження.
Перемолоти жорстке м'ясо можна за допомогою так званої функції реверс (зворотне обертання вала). Все, що вам потрібно зробити для використання цієї функції — зупинити двигун і утримати кнопку «реверс». Шнек буде провертатися у зворотний бік і прожилки, які застрягли всередині вийдуть назад. У м'ясорубках від Bosch и Braun встановлені спеціальні пластикові запобіжники, які не дають змоги двигуну перегрітися. Деякі м'ясорубки мають систему термоконтролю.
Основні характеристики м'ясорубок
Є м'ясорубки двох типів: шнекового та ударного. Так, наприклад, до ударного типу ми відносимо — м'ясорубку в кухонному комбайні. Хоча є в моделі зі шнековою м'ясорубкою, але їм зазвичай бракує потужності. М'ясорубку — соло відносять до шнекового типу. Ударний тип відрізняється від шнекового перемолом м'яса, адже воно посічеться ножами. Водночас ми отримуємо багато соку та соковиті вироби.
Наскільки якісним буде фарш і наскільки швидко ми зможемо його приготувати залежить від того, як заточені ножі. Загалом, під час виробництва ножів, має використовуватися високоякісна сталь, якщо виробник дійсно не купував і закупував якісні матеріали, то вам доведеться заточувати ножі 1-2 рази на рік. Хоча є варіанти самозаточувальних ножів. Також зручні ножі з двостороннім заточуванням, їх термін експлуатації удвічі довший.
Всі аксесуари м'ясорубки (решітки, ножі, шнек) зобов'язані бути металевими, адже вони зазнають великого навантаження.
На що звернути увагу під час вибору м'ясорубки для дому?
Вибираючи м'ясорубку для дому, придивіться до її дизайну та габаритів. Дізнайтеся про додаткові функції та комплектації приладу. Так, наприклад, дізнайтеся, чи є насадки для подрібнення м'яса, фруктів і овочів. Часто в комплекті можуть бути насадка для нарізування кубиками, для приготування макаронів, соковичавниця для цитрусових і томатів, тертка, насадка для приготування домашнього печива, насадка «кебе» та шатківниці. Плюс стандартний комплект ножів, решіток різного діаметра та штовхач.
- Вибираємо столові прилади: що потрібно знати?Як вибрати столові прилади!Вибираємо столові прилади: що потрібно знати?
- Ножі: відповіді на головні питання покупця!Правила вибору. На що варто звернути увагу.Ножі: відповіді на головні питання покупця!