Людина, безсумнівно, прагне до зручності і намагається облаштувати свій будинок максимально комфортно. Кухня не стала винятком, саме в ній було безліч корисних дрібниць, які допомагають у приготуванні їжі і роблять цей процес набагато швидше і зручніше. Кухня не кухня, якщо на ній немає ножа. Ніж, є кухонним довгожителем, адже яким би сучасним комбайном ви не обзавелися, все рівно його буде не достатньо. Давайте подивимося, на що треба звернути увагу при підборі ножів.
Як відомо, для нарізки різного роду продуктів рекомендують різні ножі. Для хліба ідеально підходить ніж з великою ручкою і довгим хвилястим лезом. Він не рве хліб і надає його скибочкам ідеального вигляду. Для нарізування щільних продуктів підійдуть ножі довжиною від 25 до 45 см з широким лезом гострим кінчиком і злегка закругленою поверхнею. Для фруктів ми вибираємо невеликий ніж з гострим лезом і рівною ріжучою частиною, для овочів зручніше використовувати овощечистку. Для зручного відділення м'яса від кісток виберіть не великий, вузький ніж з гладкою поверхнею. Для сиру і ковбаси підійде ніж з широким лезом без зайвих вигинів і шорсткостей. Рибний ніж повинен мати гнучке лезо і трохи зазубрин. Що стосується столових ножів для більш м'яких продуктів, наприклад, для масла або намазування на хліб, то ніж повинен бути середньої довжини з широким лезом і злегка закругленим кінчиком. Для грибів бажано використовувати короткий пластиковий ножик з жорсткою кистю для капелюшків. Для оброблення м'яса підійде, так званий – ніж – топірець.
Кераміка або метал? Будь ніж міцніше?
Зараз важко знайти людину, яка не знає про переваги і недоліки металевих ножів, але як же бути з керамікою? Кераміка є досить міцним і щільним матеріалом. Рядків заточування керамічного ножа в рази перевищує рядків заточування металевого. Якщо використовувати його правильно він і зовсім може обійтися без заточування. Ще один плюс – відсутність часу на поверхні, завдяки чому ніж не насичує запахи і смаки продуктом. Ви сміливо можете різати ковбасу, а потім сполоснути ніж і нарізати фрукти. Керамічний ніж має дуже ергономічний дизайн, є дуже гігієнічним і легко миється. Також, він набагато легше металевого ножа, що полегшує нарізку продуктів. Ніж з кераміки не боїться корозії і подряпин.
Величезним мінусом керамічного ножа є його крихкість. Заморожені продукти, м'ясо з кісточкою таким ножем різати не можна. При падінні керамічні ножі може втратити свій гострий кінчик. Плюс до всього він не є багатофункціональним і коштує дорожче металевого.
Чим керуватися при виборі ножа?
При виборі ножа обов'язково зверніть свою увагу на лезо. Велика частина ножів виготовляється з нержавіючої сталі. Останнім часом стали популярними сплави нержавіючої сталі і хрому, що робить ніж більш твердим. Коване лезо є найкращим і довговічним.
Придивіться до заточування ножа, від неї напряму залежить якість нарізки. Якщо ви помітили хвилі або відколи повертайте ніж продавцю. Ріжуча поверхня повинна бути ідеальною, рівною без жодних подряпин і скол.
Если мы говорим о рукоятке, то безусловно деревянная самая удобная, она не греется, но быстро теряет свой внешний вид. Рукоятка из пластика – намного прочнее и прослужит вам дольше. Единственным ее недостатком есть то, что у вас нет возможности просмотреть длину лезвия, если оно не достаточно длинное, то есть вероятность его выпадения после некоторого времени использования. Если мы говорим о методах затачивания лезвия, то лазерная заточка является самым лучшим вариантом. Обратите внимания на то, как крепится лезвие. Оно должно быть по всей длине рукоятки, а заклепки плотно прилегать. І обов'язково перевірте зручність ножа, він повинен зручно лягає в руку інакше працювати з ним буде складно.
Ножі на кухні: як зберігати?
Хранение ножа тоже очень важное. От этого завит строк его службы и внешний вид. Лучше всего хранить ножи на подставке. Она может быть настольной или подвесной, ваш выбор зависит от удобства. Не допускайте трения ножа об нож и не храните его с другими предметами из металла. Пользуйтесь деревянными или пластиковыми досками. Если приобрели керамический нож, позаботьтесь о том, чтобы у него был свой футляр. После мойки просушите ножи, не оставляйте на них воду. Не используйте посудомоечные машины и слишком горячую воду. И запомните, качество ножа зависит от его цены.
Ось так, коротко, ми поговорили про різновиди ножів, головні критерії їх вибору і правила зберігання. Тепер, купуючи ножі в магазині, ви зможете задати конкретні питання продавцю, а після почутого відповіді зробити вибір на користь якісного і зручного ножа, який допоможе вам у приготуванні їжі.
- Вибираємо столові прилади: що потрібно знати?Як вибрати столові прилади!Вибираємо столові прилади: що потрібно знати?