Мікрохвильові печі і духовки
Мікрохвильова піч — це важливий побутовий прилад, який за лічені хвилини розморозить, розігріє й навіть приготує їжу. Вперше прилад схожий на мікрохвильову піч з'явився в 1946 році — тоді він був використаний тільки для розігрівання та розморожування їжі в військових столових. Її габарити були достатні великі та використовувати її в побутових умовах було неможливо. Після десятиліття мікрохвильові печі почали випускатися масово та зайняли вагому нішу в побуті людини та на кухні. Сучасні мікрохвильові печі багатофункціональні та компактні.
Мікрохвильові печі не тільки розігрівають їжу, але й готують різні корисні речі. У них зазвичай є гриль, конвекція, функція розморожування та приготування, замок безпеки для діток. Ваше завдання вибрати по істині якісну мікрохвильову піч, яка заощадить ваш час і спростить роботу на кухні.
Сучасний виробник дає нам величезний вибір різнопланових мікрохвильових печей: з конвекцією, грилем, мікровомнами та парою. Якщо ви оцінили переваги приготування їжі в мікрохвильовій печі, то вам буде не складно зробити вибір, оскільки він неодмінно залежатиме від того, для чого вам потрібна мікрохвильова піч.
- 3 929 ₴Готово до відправкиTOV 20001
Мікрохвильова піч: чим керується під час вибору?
Мікрохвильова піч стала таким же важливим кухонним приладом, як духова шафа або газова плита. Попри те, що за зовнішнім виглядом мікрохвильові печі практично нічим не відрізняються, їх функціонал багатолик і різноманітний. Сучасні виробники пропонують нам моделі з грилем, конвекцією й іншими елементами, які неабияк розширюють спектр роботи мікрохвильової печі. Тому вибираючи, визначтеся, для чого саме вам потрібна мікрохвильовка, чи готуватимете в ній смачні, прості страви або тільки розморожуватимете та розігріватимете продукти.
Як працює мікрохвильовка?
Якщо ми говоримо, про принцип роботи мікрохвильовки, то варто зауважити, що він і складний і простий одночасно. Їжа розігрівається завдяки приведенню молекул води, що містяться в продуктах у рух. Молекули починають свій хаотичний рух і виробляють тепло. Також варто зауважити, що мікрохвилі абсолютно не небезпечні для здоров'я людини, адже за шкалою частот вони розташувалися між радіохвилями й інфрачервоними променями, і навіть мають схожі властивості.
Типи мікрохвильових печей:
Умовно мікрохвильові печі поділяють на 4 типи:
- "соло" мікрохвильової печі, які працюють тільки на основі мікрохвиль;
- мікрохвильові печі з грилем;
- печі з грилем і конвекцією;
— мікрохвильові печі з мікрохвильами, грилем, конвекцією й парою.
Вибираючи, визначтеся, у яких кулінарних цілях ви використовуватимете мікрохвильову піч. Якщо Ви купуєте її тільки для розігрівання/розморожування їжі, то варто придивитися до найпростішого варіанту — соло печі. Вона неабияк поступається за ціною своїм багатофункціональним колегам, але також підходить для приготування простих страв і десертів.
Мікрохвильова піч другого типу знахідка для шанувальників м'ясних виробів. Вбудований у піч гриль може бути як тановим, так і кварцовим. Теновий гриль, схожий на металеву трубку, спіраль у якій нагрівальний елемент розташувався всередині. Кварцовий варіант гриля — це тугий звитий дріт, виготовлений із жароміцного сплаву хрому та нікелю та вбудований у трубку з кварцового скла. Теновий гриль, зазвичай розташований вгорі печі. Деякі моделі обладнані рухомим грилем, який ви можете встановити самостійно в різні боки робочої камери. Такий гриль здатний рівномірно просмажити м'ясо.
Гриль кварцового типу — фіксований. Він розташований у самому верху робочої камери мікрохвильової печі. Нагрівається такий гриль набагато швидше, і він набагато простіший у догляді, оскільки не має такої складної структури, як-от тановий. Є моделі, обладнані двома грилями одночасно, такий варіант дає можливість підрум'яувати страви.
Досвідчені кулінари, які вже навчилися готувати в мікрохвильовій печі, не можуть пройти повз моделі з конвенцією й грилем. Принцип роботи конвекції досить простий. Загалом, конвекція — це вбудований вентилятор, який сприяє циркуляції гарячого повітря всередині робочої камери. Це сприяє рівномірнішому приготуванню їжі. Для прискорення процесу використовуються мікрохвильові елементи, наприкінці приготування додається гриль для утворення рум'яної скоринки. Як результат, завдяки використанню такої мікрохвильової печі процес приготування неабияк прискорюється, а якість їжі набагато поліпшується.
Варіант у якому поєдналися мікрохвилі, гриль, конвекція й пара неодмінно зрадіють прихильника здорового харчування, але цінувальникам запеченого м'яса та кексиків, така модель зовсім не підійде.
Який об'єм?
Під час вибору не забувайте про об'єм печі. Уявіть собі, що ви готуватимете в ній. Розмір камери може бути зовсім різним від 13 до 42 літрів. Мініхвильовки об'ємом до 20 літрів підійдуть тільки для розморожування/розігрівання їжі. Для сім'ї, яка складається з 5-6 осіб, підійде піч від 23-32 літрів. Якщо ж ви готуєте занадто великі обсяги, придивіться до варіанту на 40 літрів.
Яка потужність?
Фактично головним козирем у характеристиках будь-якого пристрою є його потужність. Від цього залежить швидкість приготування, розморожування й розігрівання їжі. Зазвичай, чим більше печі, тим більша її потужність. Здебільшого потужність мікрохвиль від 700 до 1000 Вт. Пам'ятайте, що ці показники належать тільки до мікрохвиль, під час купівлі моделі з грилем і конвекцією пам'ятайте, що всі потужності з'єднуються в єдине. Відповідно, якщо ваша мікрохвильова піч має потужність 700 вт, гриль — 1100 вт, а конвекція — 1250 вт, то в сукупності потужність вашої печі буде 3050 Вт. Сучасна мікрохвильовка обладнана регулятором потужності, що дає вам змогу збільшити або плавно зменшити потужність приладу, без переривання процесу приготування.
Функціональність приладу...
Мікрохвильова піч сучасності має можливість не тільки виконувати прості завдання, але й випікати, варити та смажити. Чому можливості? Тому що різні виробники начиняють свій прилад різною начинкою. Так, функція "Автоприготування" — це занесення в пам'ять мікрохвильової печі рецептів приготування. Практично йдеться про алгоритми роботи, що дає можливість заощадити час на настроюванні мікрохвиль і скористатися готовим шаблоном для приготування страв.
Розморожування продуктів не вимагає автоматичного режиму. Застосовуючи цю функцію, Ви в праві самі встановити час розморожування, але варто пам'ятати, що неправильно виставлена потужність під час розморожування може призвести до псування продукту. Адже не розтанувши всередині, він може приготуватися зверху, саме тому бажано використовувати функцію авторозморожування. Щоб її застосувати, досить вибрати вагу та вигляд продукту та натиснути на старт.
Функція одночасного приготування в режимі "мікроволини + гриль" одна з улюблених у користувачів, адже дає можливість рівномірно просмажити страву з утворенням на ній рум'яної скоринки.
Мікрохвилі та конвекція дає змогу приготувати їжу набагато швидше. У режимі конвекція + гриль ми можемо підсмажити або спекти будь-що.
Покриття та система керування:
Варіанти внутрішнього покриття абсолютно різні. Лідерів у цьому плані є кераміка (біокерараміка). Таке покриття досить міцне, не вимагає особливого догляду, не боїться подряпин і що не мало важливо на ньому залишаються сліди гари. Ще один досить не поганий варіант — сталеве покриття. Її основним плюсом є убудованість до подряпин і різного роду пошкоджень, до її мінусам можна віднести труднощі в догляді. На третьому місці рейтингу сміливо можемо розташувати емальоване покриття. Воно належить до бюджетних варіантів, за ним легко доглядати, але попри ці плюси, величезною вадою є нестійкість до високих температур, що призводить до псування емалі, що надалі призведе до зламання мікрохвильової печі.
Якщо ми говоримо про систему керування, то сміливо можемо виділити три типи: електромеханічний, кнопковий і сенсорний. Перший тип вважається найпростішим, реалізується він за допомогою двох поворотних механізмів, один із яких задає потужність, а інший час роботи приладу. Переважно використовується в соло мікрохвильових і варіантах із грилем.
Кнопковий варіант дає можливість тонше налаштувати піч. Потужність, режими та час приготування можна задати одним або декількома натисканнями на кнопку. До вад такого типу керування можна віднести хіба що догляд за панеллю керування, адже на кнопках згодом накопичується бруд.
Третій варіант керування вважається найзручнішим. Попри те, що сенсорно-електронні кнопки — це ті ж кнопки, які розмістилися під захисною кнопкою.
Отже, ми розглянули найважливіші аспекти, на які необхідно звернути свою увагу під час вибору. Звісно, з огляду на зовнішній вигляд приладу, його характеристики та ціну.