Кастрюли
- 1 299 ₴Готово до відправкиCF-PNC24
- 1 499 ₴Готово до відправкиCF-PNC28
- 620 ₴Немає в наявностіRL-BR28M+380 (96) 101-18-98
Емальована каструля
Вона знайома нам ще з радянських часів і зарекомендувала себе досить добре. Каструля — розписна, її легко впізнати завдяки невибагливим малюнкам овочів і фруктів. Зазвичай, вона виготовлена з заліза або чавуну, а емаль є свого роду антибактеріальним покриттям. Вибираючи таку каструлю, пам'ятайте, вона призначена для приготування рідких страв (супи, компоти, киселі), тушкувати в такій каструлі не рекомендується. Пам'ятайте, що емаль дуже крихка річ, яка не оцінить, якщо ви чистите її металевим предметом, руватимете або заливатимете крутим окропом. Мінусом емальованої каструлі є те, що після деякого часу на її поверхні з'являються невеликі тріщини, через які в їжу потраплятимуть небезпечні речовини.
Алюмінієва каструля
Алюмінієва каструля дуже проста та легка. Вона не вимагає особливого поводження, за нею не складно доглядати. Вона має гарну теплопровідність і швидко нагрівається. Тому ви швидко зварите макарони, яйця тощо. Але, на жаль, на цьому всі переваги цієї каструлі закінчуються. Її величезний мінус у тому, що алюміній вступає в реакцію із солоними та кислими продуктами. Як результат, змінюється смак їжі, їжа прилипає до стінок і дна каструлі та вам доведеться витратити чимало часу, що привести її в первісний вигляд. Якщо ви все-таки є шанувальником алюмінієвої каструлі, то купуйте анодовані каструлі, покриті емаллю або запаяні в неіржавку сталь.
Сталева каструля
Сталева каструля — ще один приклад дуже пристосованої до побуту речі. Вона практична, легко миється. Невеликим мінусом такої каструлі є її низька теплопровідність, завдяки чому ви витратите на оброблення їжі більше часу. Але з віянням сучасних технологій сталеві каструлі обзавелися багатошаровим дном, що неабияк покращило їх тепловіддання, тепло почало рівномірніше поширюватися по дну каструлі, а їжа не пригоряє. У разі належного догляду сталева каструля може слугувати вам довге життя, але у разі виникнення тріщин рекомендується його замінити.
Чавунна каструля
Чавунна каструля давно нам відома. Вона дуже практична та міцна, має природне антипригарне покриття, створене з олії, яке вбирається в пористу поверхню каструлі. У чавунній каструлі можна робити все — тушкувати, варити, смажити, запікати. Вона добре зберігає тепло, але має погану теплопровідність, що збільшує час приготування їжі. Мінус цієї каструлі в її габаритах, вона важка та швидко іржавіє. Але якщо ви все-таки є прихильником кухонної класики, то не забудьте змащувати каструлю олією, після кожного приготування. Так вона слугуватиме набагато довше.
Каструля з тефлоновим покриттям
Каструля з тефлоновим покриттям — дуже вдалий варіант каструлі. Вона може бути виготовлена з чавуну, алюмінію, неіржавкої сталі, але всередині покрита тефлоновим антипригарним покриттям, яке не дає їжі прилипати до дна. Також каструля з таким покриттям не вбирає запаху, не вступає в реакцію з кислотами та солями. Її мінус тому, що вона не підходить для тривалої експлуатації, оскільки швидко втрачає свій початковий вигляд. Щоб продовжити її існування, потрібно пам'ятати, що каструля з тефлоновим покриттям не переносить металевих і жорстких губок, для неналежного, коли вона потрапляє на вогонь порожня, і коли готують їжу на великому вогні.
Керамічна каструля
Якщо ми говоримо про керамічну каструлі, то її великий плюс, що вона належить до розряду екологічно чистих і не завдає шкоди здоров'ю. Вона чудово зберігає тепло, їжа не прилипає до її стінок і дна. У ній можна гасити, готувати печеню і навіть запікати. Мінус таких каструль у тому, що вони не переносять різких перепадів температури. Також після утворення тріщин їх уже складно використовувати. Каструля починає вбирати запах і жир під час готування, і, звісно ж, втрачає свій гарний вигляд.
Скляна каструля
Скляна каструля має гарний вигляд, приготовану в ній їжу можна не соромно поставити на стіл. У такій каструлі зручно готувати каші, гарніри, супи й навіть запікати. Каструлю можна мити в посудомийній машині. Її мінус у крихкості. Зі скляною каструлею треба обходитися дуже дбайливо. Вона не терпить різких перепадів температур.